ZASADY odliczeń – woda zużyta bezpowrotnie (napełnianie basenów, podlewanie ogrodów)

 • 1 lipca, 2015
150 150 GPK Bojszowy

Przypominamy o obowiązku zgłoszenia faktu korzystania z innych niż wodociąg RPWiK źródeł wody oraz ich opomiarowania!!! ZASADY opomiarowania dodatkowego źródła wody oraz odliczeń – woda zużyta bezpowrotnie (napełnianie basenów, podlewanie ogrodów):

 1. W przypadku korzystania z innego niż RPWiK lub dodatkowego źródła wody ( studnia hydroforowa) na potrzeby gospodarstwa domowego, jeżeli woda zużyta z tego źródła wprowadzana jest do kanalizacji,  klient zobowiązany jest:
  • poinformować o tym fakcie  przedsiębiorstwo,
  • zwrócić się o warunki techniczne zabudowy wodomierza i zgodnie z tymi warunkami
   opomiarować źródło wody,
  • zgłosić zabudowany licznik do oplombowania (koszt plombowania zgodnie z
   aktualnym cennikiem GPK Sp. z o.o. ).
 2. W rozliczeniach ilości odprowadzonych ścieków, ilość wody bezpowrotnie zużytej (np. podlewanie ogrodu, utrzymanie czystości obejścia, napełnianie basenu itp.) uwzględnia się wyłącznie w przypadkach, gdy wielkość jej zużycia na ten cel ustalona jest na podstawie dodatkowego i oplombowanego przez przedsiębiorstwo wodomierza, zainstalowanego na koszt odbiorcy usług.
Preferencje prywatności

Gdy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać informacje za pośrednictwem Twojej przeglądarki z określonych usług, zwykle w formie plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Warto zauważyć, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może wpłynąć na komfort korzystania z naszej witryny i usług, które jesteśmy w stanie zaoferować.

Click to enable/disable Google Analytics tracking code.
Click to enable/disable Google Fonts.
Click to enable/disable Google Maps.
Click to enable/disable video embeds.
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Skip to content